چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟

چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟
چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟
مقدمه

اگر صاحب مشاغل محلی هستید و می خواهید از اینترنت برای به دست آوردن مشتری و مشتری
جدید استفاده کنید، حتما باید یک وب سایت داشته باشید. یک وب سایت بهترین شانس را برای
کسب و کار شما برای رقابت محلی و یافتن افرادی که در جستجوی خدمات شما هستند پیدا می
کند. هنگام بحث و گفتگو درباره طراحی وب و تجدید ساختار با صاحبان مشاغل محلی، یکی از
نگرانی ها و سوالی که اغلب می شنویم این است آیا به کسی نیاز دارم که وب سایت من را برای
من مدیریت کند؟ (چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟)

آیا به کسی نیاز دارم که وب سایت من را برای من مدیریت کند؟

پاسخ به این سؤال بسته به اینکه چه کسی وب سایت شما را ایجاد کرده است،
نحوه ساخت آن و اینکه چقدر دوست دارید متفاوت باشد. خبر خوب این است
که ساخت و توسعه وب سایت فقط در چند سال گذشته بسیار طولانی پیش رفته
است و ویرایش وب سایت شخصی شما هرگز ساده تر نبوده است.

روزهای قدیمی مدیریت وب سایت

در اوایل ساخت وب سایت، اگر وب سایت برای مشاغل محلی خود داشتید، احتمالاً با استفاده از فایل های پایه HTML ساخته شده است. این روش خوب بود به جز اینکه بدان معنی است که هرگونه ویرایش وب سایت که مورد نیاز است، می داند که چگونه HTML را کد گذاری کند. این باعث شده است که اکثر صاحبان مشاغل به روزرسانی وب سایت های خود را دشوار کنند. این فرایند شامل دانستن نحوه دسترسی به سرورهایی که در آن وب سایت میزبانی شده بود، بارگیری فایل های وب سایت فعلی به رایانه شما و ویرایش فایل ها بود. پس از اتمام کار ، باید فایلهای به روز شده را دوباره به سرور بارگذاری کرده و فایلهای فعلی وب سایت را جایگزین کنید. اگر دوست نداشتید که چگونه یک تایپیو به نظر برسد یا متوجه شوید، باید روند را تکرار کنید.

همانطور که تصور می کنید، کل این فرآیند به دانش و وقت مناسبی نیاز دارد تا حتی اساسی ترین ویرایش ها به سایت شما انجام شود. خبر خوب این است که آن روزهای مدیریت وب سایت پشت ما هستند. اگر وب سایت شما هنوز مانند این اداره می شود، به احتمال زیاد زمان بروزرسانی آن به هر حال است.

چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟
ویرایش وب سایت ها با سیستم های مدیریت محتوا

وب سایتهای تجاری محلی از زمان قدیم به سرعت تکامل یافته و اکثر سایتها اکنون با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا CMS مانند WordPress ،Wix ،Squarespace یا چیزهای مشابه ساخته شده اند. این خبر بسیار خوبی برای صاحبان مشاغل است زیرا CMS یادگیری نحوه ایجاد ویرایش های اساسی در وب سایت شرکت خود را برای صاحبان مشاغل یا کارمندان بسیار آسان تر می کند.

• ویرایش متن و قالب بندی

تقریباً هر CMS اکنون دارای ویرایشگر متن اصلی است مانند ارسال ایمیل به راحتی می توانید به صورت آنلاین به سایت خود وارد شوید ، صفحه ای را که می خواهید بروزرسانی کنید پیدا کنید و به سرعت ویرایش متن یا قالب بندی خود را به گونه ای انجام دهید که گویی در حال ویرایش ایمیل هستید. وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید و سایت به روز شود فرآیند بسیار
ساده ای که اکثر صاحبان مشاغل از آن پیروی می کنند.

چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟
مدیریت وب سایت
چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟

 

مقالات مرتبط: چگونه طراحی وب سایت را شروع کنیم؟

• طراحی و ویرایش های سبک

طراحی و ویرایش های سبک هنوز هم نیاز به دانش پیشرفته تری از CMS و شاید برخی از ابزارها و مهارت های طراحی گرافیکی دارند. برخی از ویرایش ها حتی به دانش پایه HTML ،CSS یا PHP احتیاج دارند اما صاحبان مشاغل که دوست دارند DIY این کار را انجام دهند و زمان اختصاص دادن به یادگیری را دارند می توانند مدتی را در Google و YouTube بگذرانند و سعی کنند یاد بگیرند چگونه درست کنند.

برنامه های مدیریت وب سایت کسب و کارهای کوچک

در حالی که هرگز ویرایش متن اصلی و فرمت در وب سایت شما با CMS مانند WordPress ساده تر نبوده است، فقط ایجاد ویرایش متن ساده و قالب بندی ساده برای مدیریت وب سایت بسیار بیشتر است. بسیاری از صاحبان مشاغل در مورد بسیاری موارد دیگر که با مدیریت یک وب سایت همراه هستند فکر نمی کنند.

⇐ مدیریت میزبانی و نظارت بر سرور

آیا هر روز به وب سایت خود نگاه می کنید؟ بیشتر صاحبان مشاغل چنین نمی کنند وقتی متوجه شدید وب سایت شما در حال کم شدن است، غافلگیرکننده است. اگر با کدهای خطا یا مدیریت میزبانی آشنا نیستید، بلافاصله تعجب خواهید کرد که چه اشتباهی رخ داده است. آیا این کاری است که شما انجام داده اید؟ آیا قابل تعمیر است؟ فراموش کردید دامنه یا اشتراک میزبانی خود را تمدید کنید؟ چه مدت وب سایت کاهش یافته است؟ آیا مشتریان متوجه شده اند که سایت شما رو به پایین است؟ آیا مشتری بالقوه ای را به این دلیل از دست داده اید؟

اینها همه سؤالات معتبر و سؤالاتی هستند که وقتی می توانید وب سایت خود را پیدا کنید، دیگر از ذهن شما عبور نخواهد کرد. حالا باید بفهمید که چگونه آن را اصلاح کنید. یکی از مهمترین بخش های مدیریت وب سایت کسب و کار کوچک، نظارت بر سرور شما برای خرابی های احتمالی و سپس دانستن کجا و چگونگی رفع آن است.

چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟
چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟
نظارت بر سرور

شخصی که یک وب سایت را حفظ کرده است، سرور شما را کنترل کرده و میزبان شما را مدیریت می کند تا بتواند به سرعت مشکل را ارزیابی کرده و وب سایت شما را در اسرع وقت پشتیبان گیری کند. بیشتر مشاغل از این جنبه مدیریت وب سایت غافل هستند، اما اولین باری که سایت شما خراب می شود و باید یک ساعت یا بیشتر در تلاش باشید تا آن را به عقب برگردانید، به سرعت فواید مدیریت شخصی را برای خود می فهمید.

⇐ پشتیبان گیری و ذخیره سازی وب سایت

به هر دلیلی وب سایت شما خراب شد و حالا دیگر نمی توانید از این نسخه پشتیبان تهیه کنید. آیا نسخه اخیر وب سایت خود را در جایی ذخیره کرده اید؟ چه اتفاقی می افتد اگر ارائه دهنده هاست شما هک شود و وب سایت شما به خطر بیفتد یا حذف شود؟ اینها تنها دو سناریو هستند که در صورت داشتن یک نسخه پشتیبان از وب سایت شما که در جایی غیر از سرور شما ذخیره شده است می توانید در صورت اتفاقی غیر منتظره ، شما را نجات دهد. هر برنامه مناسب برای نگهداری وب سایت  باید شامل پشتیبان گیری معمول وب سایت و ذخیره خارج از سایت باشد.

پشتیبانی

⇐ بروزرسانی نرم افزار

سیستم های مدیریت محتوا نرم افزار هستند و نیاز به بروزرسانی نرم افزار است. علاوه بر به روزرسانی CMS، نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارند که در بالای CMS شما ساخته شده اند که همچنین نیاز به بروزرسانی روزمره دارند. مضامین و افزونه ها دو نمونه هستند که بخش های مهمی از طراحی و عملکرد وب سایت شما را کنترل می کنند. نرم افزار منسوخ شده در وب سایت شما می تواند یک خطر جدی برای امنیت وب سایت شما ایجاد کند. همچنین می تواند سرعت و کارایی سایت شما را کاهش داده و در نتیجه تجربه کاربر ضعیفی برای مشتریان بالقوه ایجاد کند.

هر بسته مدیریت وب سایت تجاری کوچک که خریداری می کنید باید شامل این به روزرسانی های معمول باشد. به روزرسانی این نرم افزارها می تواند به سادگی با کلیک بر روی یک دکمه و انتظار برای بروزرسانی آن باشد. با این وجود ، گاهی اوقات بروزرسانی های نرم افزاری می توانند سایت شما را خراب کنند. این نمونه ای از زمان نیاز به تهیه نسخه پشتیبان اخیر از وب سایت شما است و می دانید چگونه از آن برای بازیابی وب سایت خود استفاده کنید.

چگونه وب سایت خود را مدیریت کنیم؟
بروزرسانی نرم افزار

⇐ امنیت وب و محافظت از بدافزار

بخش مهم دیگر مدیریت وب سایت مشاغل کوچک امنیت است. هکرها همیشه به دنبال راه هایی برای ورود به وب سایت هستند. اولین خط دفاع شما در حال به روز کردن نرم افزارهاست. نرم افزار منسوخ شده دارای حفره هایی است که هکرها و بدافزارها را از طریق آن امکان پذیر می کند. داشتن یک ارائه دهنده هاست عالی نیز ضروری برای امنیت است. علاوه بر استفاده از ارائه دهنده هاستینگ عالی و به روزرسانی وب سایت خود به طور مرتب، شما می خواهید تیم مدیریت وب سایت خود نیز فعالانه وب سایت شما را ایمن و نظارت بر مشکلات امنیتی را کنترل کند. این به آنها امکان می دهد تا مسائل را به سرعت شناسایی کرده و سریعاً به آن بپردازند.

امنیت
نتیجه گیری

هنوز هم نمی دانیم  برای مدیریت وب سایت  به چه کسی احتیاج داریم؟ اگر وب سایت خود
راه اندازی نکرده اید و آماده انجام بیشتر موارد ذکر شده در بالا هستید، استخدام تیمی برای
مدیریت وب سایت شما می تواند گزینه بسیار خوبی برای تجارت شما باشد. برای یک سرمایه
گذاری اندک، حداقل ۵۹ دلار در هر ماه، خدمات مدیریت وب سایت وردپرس می توانند از
مشاغل شما محافظت کنند و وب سایت شما را بهینه نگه دارند تا سالهای آینده ایمن
و کارآمد باشد.

مقاله مرتبط: ابزارهای مورد نیاز طراحی وب سایت

 

نمونه کارها

 

[instagram-feed]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.