وردپرس چیست؛ ساخت ۱۳ نوع سایت مختلف با این CMS

وردپرس چیست؛ ساخت ۱۳ نوع سایت مختلف با این CMS

وردپرس چیست. وردپرس در هسته خود ساده ترین و محبوب ترین راه برای ایجاد وب سایت یا وبلاگ خود است. در واقع، وردپرس بیش از ۴۳.۳ درصد از تمام وب سایت های موجود در اینترنت را در اختیار دارد. از هر چهار وب سایتی که بازدید می‌کنید بیش از یک مورد احتمالاً توسط وردپرس پشتیبانی می‌شود. در این مقاله به شما خواهیم گفت وردپرس چیست و در ادامه با مزیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

وردپرس چیست؟

 وردپرس یک پلت فرم ایجاد وب سایت رایگان و منبع باز است. در سطح فنی تر، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS)برای طراحی سایت است که به زبان PHP نوشته شده و از پایگاه داده MySQL استفاده می‌کند. وردپرس ساده ترین و قدرتمندترین وبلاگ نویس و سازنده وب سایت است که امروزه وجود دارد با آن میتوانید طراحی فروشگاه اینترنتی انجام دهید. همچنین طراحی سایت شرکتی با وردپرس نیز امکان پذیر است.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا که اغلب به اختصار CMS نامیده می‌شود، نرم افزاری است که به کاربران کمک می‌کند تا بدون نیاز به دانش فنی تخصصی، محتوا را در یک وب سایت ایجاد، مدیریت و اصلاح کنند.

به زبان ساده تر، سیستم مدیریت محتوا ابزاری است که به شما کمک می‌کند بدون نیاز به نوشتن همه کدها از ابتدا (یا حتی بدانید که چگونه کدنویسی کنید) یک وب سایت بسازید. 

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

ساخت ۱۳ نوع سایت مختلف با وردپرس

ایجاد یک وب سایت با وردپرس امروزه آسان به نظر می‌رسد، اینطور نیست؟ شما فقط یک تم را نصب می‌کنید  همه چیز آماه است. اگرچه وردپرس در ابتدا به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی تصور می‌شد، امروزه به محبوب ترین CMS و بزرگترین سایت ساز تبدیل شده است که بیش از ۴۰ درصد اینترنت روی این پلتفرم اجرا می‌شود.

 

۱. ساخت وب‌سایت شخصی با وردپرس

شروع کار با وردپرس آسان است و می‌توانید به سرعت یک وبلاگ یا وب سایت شخصی با وردپرس راه اندازی کنید.

 

ساخت فروشگاه آنلاین یا مجازی با وردپرس

۲. ساخت فروشگاه آنلاین یا مجازی با وردپرس

وردپرس به راه حل نهایی برای ساخت یک وب سایت تجارت الکترونیک تبدیل شد. افزونه های باورنکردنی مانند WooCommerce، Easy Digital Downloads وجود دارند که می‌توانند وب سایت وردپرس شما را به یک پلتفرم تجارت الکترونیک تبدیل کنند.

دوره های MemberPress بهترین پلت فرم LMS وردپرس برای فروش دوره های آنلاین از وب سایت شما است. این دارای یک رابط کاربری آسان برای ایجاد دوره ها، کنترل دسترسی و فروش اشتراک است.

۳. ساخت سایت آموزشی با وردپرس

با وردپرس، می‌توانید هر نوع جامعه آنلاینی را که تصور کنید، توسعه دهید! اگر صاحب یک کسب و کار هستید، یک جامعه آنلاین می‌تواند به شما کمک کند از رقبا متمایز شوید و بازار هدف خود را درگیر کنید. به عنوان یک وبلاگ نویس، می‌توانید با مخاطبان خاص خود ارتباط برقرار کنید و دنبال کنندگان وفادار خود را ایجاد کنید.

 

ساخت سایت آموزشی با وردپرس

۴. ساخت وبلاگ شخصی با وردپرس

وردپرس به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی ساده شروع شد و به سرعت به CMS قدرتمندی تبدیل شد که امروزه می‌شناسیم. در طول ۱۶ سال گذشته، مولفه های وبلاگ نویسی و وب سایت شخصی هنوز وجود دارند و قدرتمند هستند.

 

۵. ساخت وب‌سایت‌های کاریابی با وردپرس

وردپرس راهی بدون زحمت برای ایجاد یک وب سایت تجاری حرفه ای است. آنقدر قدرتمند است که بسیاری از برندهای معروف از وردپرس برای تقویت حضور خود در وب استفاده می‌کنند.

 

۶. ساخت وب‌سایت‌هایی برای معرفی کسب‌وکار

یک وب‌سایت شغلی خرد یک بازار آنلاین است که در آن کارفرمایان می‌توانند وظایف یا لیست عمبکرد شرکت را فهرست کنند و افراد می‌توانند برای آنها درخواست دهند.

 

۷. ساخت سایت سفارش پروژه با وردپرس

وردپرس دارای افزونه های باورنکردنی است که وب سایت شما را به یک سایت سفارش پروژه آنلاین تبدیل می‌کند.

 

۸. ساخت سایت نمونه کار و رزومه با وردپرس

آیا می‌خواهید کار خود را به نمایش بگذارید؟ شما به راحتی می‌توانید این کار را با یک سایت وردپرس نمونه کارها انجام دهید که گالری های تصاویر و اسلایدرهای زیبایی دارد. این یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از اینکه کار شما مورد توجه قرار می‌گیرد است.

 

۹. ساخت سایت پادکست با وردپرس

وردپرس و پادکست دست به دست هم می‌دهند. اکثر پادکست های محبوب در وب از وردپرس برای وب سایت های پادکست خود استفاده می‌کنند.

چندین تم و پلاگین پادکست عالی برای وردپرس وجود دارد که کل فرآیند را آسان تر می‌کند. به علاوه، می‌توانید هر سرویس میزبانی پادکست را برای ارائه یکپارچه فایل‌ها از وب سایت خود ادغام کنید.

 

۱۰. ساخت و راه‌اندازی سایت خبری با وردپرس

وردپرس برخی از وب‌سایت‌های خبری مهم مانند مجله People، نیویورکر، هرالد سان استرالیا، ووگ و ویلج ویس را قدرت می‌دهد. با تم های سفارشی، شما این فرصت را خواهید داشت که به بهترین شکل ممکن بازار هدف خود را جذب کنید و در عین حال مطمئن شوید که ظاهر امضا شده خود را دارید.

 

۱۱. ساخت و راه‌اندازی سایت شرکتی با وردپرس

وردپرس ساده ترین راه برای ساختن یک وب سایت تجاری با ظاهر حرفه ای است. آنقدر قدرتمند است که بسیاری از برندهای معروف از وردپرس برای تقویت وب سایت خود استفاده می‌کنند.

صاحبان مشاغل، سهولت استفاده و انعطاف پذیری آن را دوست دارند. با استفاده از افزونه های وردپرس، می‌توانید یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی را اضافه کنید، سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، داده های بازاریابی را ردیابی کنید و هر ویژگی دیگری را که نیاز دارید اضافه کنید.

شما می‌توانید از بین هزاران قالب انتخاب کنید و به راحتی طراحی را سفارشی کنید، همه بدون استخدام طراح وب.

 

۱۲. ساخت سایت فیلم آنلاین و موسیقی با وردپرس

فیلم و موسیقی، مجله و نشر دیجیتال می‌تواند ترکیبی از اخبار، داستان ها، سرگرمی‌ها یا نوع دیگری از گزارش باشد. همه این سایتها با وردپرس قابل پیاده سازی می‌باشد.

 

۱۳. ساخت سایت انجمن با وردپرس

آیا می‌خواهید یک انجمن یا بخش مستندات با پایگاه دانش یا مقالاتی مانند ویکی اضافه کنید؟ وردپرس دارای دارایی های بزرگی است که می‌تواند وب سایت شما را به یک سایت ویکی پایگاه دانش با قابلیت مرور آسان تبدیل کند.

 

کلام آخر

وردپرس به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی یک بخش مستندات یا پایگاه دانش را به وب سایت خود اضافه کنید. این به شما امکان می‌دهد از یک CMS قدرتمند برای مدیریت تمام محتوای خود در یک داشبورد استفاده کنید.

شما می‌توانید هر یک از این افزونه های پایگاه دانش وردپرس را برای راه اندازی وب سایت ویکی خود انتخاب کنید.

امیدواریم این مقاله به شما ایده خوبی در مورد انواع وب سایت هایی که می‌توانید با استفاده از وردپرس ایجاد کنید، داده باشد. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین وب‌رمز تماس حاصل نمایید.