معرفی گوگل کارنتس جایگزین گوگل پلاس

معرفی گوگل کارنتس جایگزین گوگل پلاس
معرفی گوگل کارنتس جایگزین گوگل پلاس
گوگل Currents جایگزین گوگل Plus
گوگل بالاخره جایگزینی برای سرویس شکست ‌خورده‌ گوگل پلاس آماده کرد که با نام Currents و البته متمرکز بر مشتریان سازمانی فعالیت خواهد کرد. گوگل سرویس Currents را به‌عنوان جایگزین گوگل پلاس آماده کرد. این سرویس از ۶ ژوئیه (۱۶ تیر) دردسترس کاربران G Suite قرار می‌گیرد. گوگل در توضیح سرویس جدید، آن را ابزاری برای شرکت‌ها می‌داند که تعامل کارمندان و پرورش گفتگو معنادار و مفید را رونق می‌بخشد. (معرفی گوگل کارنتس جایگزین گوگل پلاس)
گوگل پلاس، سرویس شبکه‌ اجتماعی گوگل، در سال ۲۰۱۹ به‌‌ علت استقبال بسیار پایین کاربران تعطیل کرد؛ البته نسخه ‌ای از این سرویس با تمرکز بر مشتریان سازمانی هنوز دردسترس بود. با معرفی سرویس کارنتس، تمامی کاربران سازمانی از ماه آینده به آن منتقل و لینک‌های گوگل پلاس نیز به لینک‌های کارنتس هدایت خواهند شد.
گوگل Currents
محیط کاربری Currents از بخشی به ‌نام هوم استریم بهره می‌برد که می ‌توان آن را براساس رتبه‌ بندی زمانی یا ارتباط با موضوع مرتب کرد. این بخش به کاربران امکان می‌دهد مواردی مانند لینک، تصویر، متن، نظرسنجی و محتوا از گوگل درایو را به‌اشتراک بگذارند. مدیران هر سازمان قابلیت‌ها و دسترسی‌های مدیریتی بیشتری از کاربران عادی دارند و همچنین می‌توانند کارمندان مشخصی را با محتوای مشخص هدف قرار دهند و تعامل و ارتباط با محتوا را هم در سرتاسر پلتفرم رصد کنند.
معرفی گوگل کارنتس جایگزین گوگل پلاس
سرویس کارنتس از ماه‌ها پیش به‌صورت آزمایشی (بتا) دردسترس کاربران G Suite قرار داشت. اهالی مانتین ‌ویو زمانی تصمیم گرفته بودند پلاس را به‌عنوان جایگزین و رقیبی برای فیسبوک و توییتر مطرح کنند. اکنون ظاهرا کارنتس هم مسیر مشابهی دنبال می‌کند و به‌دنبال رقابت با اسلک و مایکروسافت تیمز است. سرویس جدید گوگل زمانی به مرحله‌ی رونمایی رسید که کاربران بیشتری در سرتاسر جهان از نرم‌افزارهای همکاری و تعامل برای دورکاری و کار در خانه استفاده می‌کنند. همین روند باعث شد سرویس‌های مشهور ازجمله اسلک، ازلحاظ تعداد کاربران رکوردشکنی کنند. این اولین‌باری نیست که گوگل سرویسی به ‌نام کارنتس به بازار عرضه می ‌کند. آن‌ها ابتدا اپلیکیشنی مجله‌ای به همین نام معرفی کردند که پس از کمی تغییر و بهینه‌ سازی، درنهایت به گوگل نیوز تبدیل شد. آینده‌ی کارنتس جدید را نیز نمی‌توان به‌ راحتی پیش‌بینی کرد و باید منتظر بمانیم شاید کارنتس به رقیبی جدی برای تیمز و اسلک تبدیل شود یا به زباله‌ دان شلوغ ایده‌ها و محصولات شکست‌خورده‌ گوگل برود.
اخبار مرتبط: ۱۰ فناوری که باعث تحول آینده می شود

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *