طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان

طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان
مقدمه

هنرمندان برای این که بتوانند نمایش کامل تری از خود در جامعه داشته باشند می توانند با طراحی سایت
هنری نسبت به انجام این کار اقدام کنند. بسیاری از هنرمندان ایران و جهان برای معرفی خود و همچنین
آثار هنری خود اقدام به طراحی وب سایت کرده اند تا از این طریق نام و آوازه خود را بیشتر به گوش
مردم برسانند. مسلماً با پیشرفتی که در زمینه اینترنت مشاهده می شود این کار باعث می شود تا افراد
بیشتری هنرمندان را شناخته و طرفدار آنها شوند. (طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان)

طراحی سایت هنری

طراحی سایت هنری را می توان به عنوان پلی ارتباطی میان اقشار مختلف جامعه و هنرمندانی دانست که دارای هنر های گوناگونی در حوزه های مختلف هستند. طراحی سایت هنری می تواند علاوه بر ارتباط میان این افراد منجر به گسترش فرهنگ و هنر توسط هنرمندان در جامعه گردد.

مزایای طراحی سایت هنری
  • معرفی سازی و برندینگ
  • افزایش مشتریان از طریق جستجو
  • معرفی و ارائه کلیه نمونه کارها
  • انجام امور تبلیغاتی
  • فروش محصولات هنری خود به صورت آنلاین
  • اطلاع رسانی از آخرین رویدادهای هنری
  • اطلاع رسانی از آخرین خبرهای هنری و هنرمندان
  • معرفی کامل از خدمات هنری
  • افزایش بازدید کنندگان آثار هنری خود
اهمیت سئو در طراحی سایت هنری

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی سایت هنری باید مد نظر قرار داده شود رعایت اصول سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. در خصوص موتور های جستجو باید به طراحی و برنامه نویسی سایت توجه ویژه ای نمود علاوه بر این محتوایی که در سایت انتشار می یابد نیز باید بر اساس اصول سئو تدوین گردد تا در نهایت سایت در رتبه های مناسبی از لحاظ عملکرد قرار داده شود و بتوان بهره لازم را از طراحی سایت هنری برد.

طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان
طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان
طراحی سایت هنری
نکات مهم در طراحی سایت هنری

۱. انتخاب نام دامنه مناسب

نام دامنه را با توجه به شاخه هنری و در صورت وجود برند با توجه به برندتان انتخاب کنید. چون نام دامنه اولین آیتم برای معرفی سایت شما و محتوای آن به کاربر است.

۲. سازگاری با مرورگرهای مختلف

طراحی سایت شما باید طوری باشد که سایتتان در مرورگرهای مختلف مثل کروم، فایرفاکس و… به درستی و بدون هیچ تغییری نمایش داده شود.

۳. ریسپانسیو بودن سایت

طراحی سایت باید طوری باشد که در دستگاه های مختلف مثل موبایل و تبلت با سایزهای متفاوت صفحه نمایش مطابقت پیدا کرده و متناسب با اندازه صفحه، نمایش داده شود.

نکات مهم در طراحی سایت هنری
طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان
سایت هنری

۴. معرفی هنرمند و آثار آن

حتماً بخشی را در سایت به معرفی خودتان و آثارتان و یا در صورت ارائه آثار اشخاص دیگر به معرفی آن ها و آثارشان اختصاص دهید تا کاربرانی که برای اولین بار وارد سایت شده اند همان ابتدا بدانند که شما یا برندتان در چه زمینه ای فعالیت میکنید و چه آثاری دارید.

۵. منو با حداقل آیتم

وب سایت هایی که منوی شلوغ با تعداد آیتم زیاد دارند باعث سردرگمی کاربر میشوند و کاربر نمیداند روی کدام کلیک کرده و به کجا برود و حتی ممکن است سایت را ترک کند.

۶. تقسیم بندی آثار و نمونه کارها

نمونه کارها و تصاویر را در قالب دسته بندی های مشخص ارائه کنید تا کاربر راحت تر سبکی را که به دنبال آن است پیدا کند. مثلاً در سایت های فیلم ارائه آلبوم ها در قالب سبک موسیقی شان بسیار بهتر از ارائه در هم آثار میباشد چون در این صورت کاربر به راحتی با رفتن به گروه سبک مورد نظرش به دنبال موسیقی مورد علاقه اش میگردد.

۷. توجه به سایز و حجم تصاویر

از آنجایی که در سایت های هنری تصاویر و گرافیک بیشتری به کار میرود باید برای جلوگیری از پایین آمدن سرعت سایت حتماً تصاویر را به صورت بهینه سازی شده در سایت قرار داد و از استفاده بیش از حد از تصاویر غیرضروری هم خودداری کرد. زیرا سرعت لود پایین اولین عامل برای فراری دادن کاربر از سایت شماست. سعی کنید سایز تصویرتان بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ کیلوبایت باشد نه بیشتر و نه کمتر.

نکات مهم در طراحی سایت هنری
طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان
طراحی سایت هنری مناسب
اهمیت سئو در طراحی سایت هنری

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی سایت هنری باید مد نظر قرار داده شود رعایت اصول سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. در خصوص موتور های جستجو باید به طراحی و برنامه نویسی سایت توجه ویژه ای نمود علاوه بر این محتوایی که در سایت انتشار می یابد نیز باید بر اساس اصول سئو تدوین گردد تا در نهایت سایت در رتبه های مناسبی از لحاظ عملکرد قرار داده
شود و بتوان بهره لازم را از طراحی سایت هنری برد.

هزینه طراحی سایت هنری

معمولا وب سایت ها بنا به کاربری خاص خود دارای نرم افزارها و یا اسکریپت های مخصوص خود هستند. که میتوان گفت برنامه نویسی هزینه بر ترین قسمت در طراحی سایت است.  به منظور طراحی کردن پایه سایت باید اتصال قسمت گرافیکی و برنامه نویسی توسط متخصص صورت گیرد. قسمت میزبانی سایت که به آن هاست وب سایت می گویند و هزینه ی آن بستگی به پهنا و میزان فضای استفاده شده در سایت دارد. طراحی یک سایت هنری بسته به دفعاتی که سایت نیاز به ویرایش دارد و میزان تخصص گرافیستی که طراحی آن را به عهده دارد، قیمت گذاری می شود. قیمت گذاری
برای ثبت شدن نام دامنه وب سایت برای دامنه های مختلف فرق می کند.

متخصص طراحی سایت به منظور افزایش دادن امنیت سایت می بایست به روز رسانی های امنیتی را در قسمت های هاست و برنامه نویسی انجام دهد. در قسمت درج اطلاعات کارفرما باید مطالب و تصویر ها را به وسیله ی یک اپراتور ویژه در سایت بارگذاری نماید. در صورت بروز ایراد در سایت باید از قسمت پشتیبانی کمک گرفته تا ایراد را برطرف کنند. و در نهایت نیز برای به دست آوردن رتبه اول
در موتور جستجو های مختلف از یک متخصص سئو کمک بگیرید.

طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان
طراحی سایت هنری مناسب برای هنرمندان
نتیجه گیری

اگر بخواهید سایت هنری شما دارای امکانات تخصصی تری باشد، قطعا باید هزینه بیشتری را بپردازید و همینطور اگر امکانات ساده تری داشته باشد هزینه پرداختی نیز کمتر خواهد بود. شهرت برای یک هنرمند  یک هنرمند ممکن است فقط در منطقه محدود خود شناخته شده باشد لذا برای معرفی و عرضه آثار و خلاقیت و توانایی ها هنرمند در سرتاسر کشور و همینطور به جهانیان یک رسانه و ابزار کارآمدی لازم است. بی دغدغه ترین و کم هزینه ترین ابزار طراحی وب سایت هنری است. همچنین برای ارایه آموزش های مختلف هنری در باب مجسمه سازی ، بازیگری، موسیقی، نقاشی، خوشنویسی
و کسب درآمد از این طریق راه اندازی وبسایت هنری در جذب هنرجویان و علاقنمدان بسیار موثر و راهگشاست.

مقالات مرتبط: فروشگاه اینترنتی محصولات هنری

 

نمونه کارها

 

[instagram-feed]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.