درآمد طراحان وب سایت در دوران کرونا

درآمد طراحان وب سایت در دوران کرونا
درآمد طراحان وب سایت در دوران کرونا
درآمد طراحان وب سایت در دوران کرونا

همانطور که می دانید شیوع ویروس کرونا باعث رکود اقتصاد ایران شده است. در این بین حتی کشورهای صنعتی و با اقتصادهای عظیم نیز تحت تأثیر این ویروس با کاهش تولید ملی رو به رو شده‌اند و نگران رکود ناشی از آن هستند. با شیوع این ویروس، علاوه بر کاهش سفرها، کسب و کارهایی مانند هتل داری، سینما، رستوران‌ها و… تعطیل شده‌اند. درحالی که این تاثیر برای اقتصاد کشورهای مدرن و پیشرفته باعث نگرانی شده است در اقتصاد ایران که قبل از این بحران نیز به دلیل اعمال محدودیت‌های تحریم با شرایط رکودی مواجه بود، تاثیر بیشتری خواهد داشت. درواقع این بحران برای اقتصاد کشورما که از سال ۱۳۹۷ وارد شرایط رکودی شده است، تبعات گسترده تری دارد. به دنبال شیوع این ویروس در کشور و نگرانی مردم، کسب و کارهای بسیاری به شدت آسیب دیده اند.

به همین خاطر این مشاغل مجبور می‌شوند هزینه‌ها و مصرف خود را به شدت کاهش دهند. اما کسانی که از شیوع ویروس ضربه بزرگی می ‌بینند، نیروهای روزمزد هستند. به‌ طور کلی در شرایط سخت کسانی که در نا امن‌ترین بخش‌های اقتصاد شاغل هستند، بیشترین صدمه را می‌بینند. چرا که شاغلان رسمی با پوشش بیمه، به هر صورت همچنان دستمزد خود را دریافت می‌کنند، اما نیروهای کار روزمزد، از این قاعده مستثنی هستند؛ و هر روزی که کار نکنند درآمدی ندارند.

هر سال در آستانه عید نوروز، دوره رونق فصلی اقتصاد ایران آغاز می‌شد که متأسفانه این رونق به دلیل شیوع ویروس کرونا به رکود تبدیل شده و باعث شده است تا رونق بهاری نداشته باشیم. با کم شدن رفت و آمد مردم، خیابان‌ها خلوت شده و تقاضا برای تاکسی‌های معمولی و اینترنتی نیز سقوط کرده است. درآمد این گروه نیز کاهش چشم­گیری دارد.

طراحی سایت در دوران کرونا

یکی از راه های کسب درآمد در دوران کرونا طراحی سایت می باشد. طراحی سایت یکی از حوزه‌هایی است که بازار اشتغال زایی در آن بسیار داغ است و افراد زیادی هستند که می‌خواهند برای خروج از بحران و افزایش درآمد خود، به اینترنت وارد شوند. به طورکلی طراحی سایت مهمترین بخش برای هر کسب و کار است چرا که هر برند و کسب و کار با داشتن آن به خود اعتبار می‌دهد. شما می‌توانید با طراحی سایت درآمد بسیار خوبی را در این دوران برای خود ایجاد کنید و حتی سایت خود را طراحی کنید.

مقالات مرتبط: ۲۰ ایده بیزینس آنلاین برای دوران کرونایی
   میزان درآمد طراحی سایت در دوران قبل از کرونا
میزان درآمد طراحی سایت در دوران قبل از کرونا

 

میزان درآمد طراحی سایت در دوران قبل از کرونا

هیچ جواب مشخصی برای این سؤال نمی‌توان پیدا کرد که اگر طراح سایت باشید درآمد شما برابر با فلان مبلغ است. هزینه‌ها در بازار طراحی سایت واضح نیست و هیچ تعرفه مشخصی هم وجود ندارد یعنی برخی شرکت‌ها ممکن است برای طراحی یک سایت ساده از شما ۳۰ میلیون تومان پول بگیرند و برخی دیگر همان سایت را با ۳ میلیون تومان راه‌اندازی کنند.   درآمد این کار مانند بسیاری از کارهای فنی، کاملاً به میزان مهارت و تسلط شما بستگی دارد. هرچه مسلط‌ تر و حرفه ای تر باشید پروژه‌های جدی ‌تر و بزرگ تری به شما پیشنهاد داده خواهد شد و به طبع درآمد شما بیشتر خواهد بود. در واقع یکی از مزایای این رشته همین است. درآمد شما مانند حقوق کارمندان به مبلغ مشخصی محدود نیست و هرچه بیشتر تلاش کنید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

علاوه بر مهارت عواملی مثل زمینه ‌ی کاری و محل کار شما هم می‌تواند در درآمد شما اثر بگذارد. اگر در شرکتی کار کنید حقوق شما توافقی خواهد بود و معمولا زیر حقوق وزارت کار نیست. اما در کار کردن به صورت آزاد کاری دیگر دستمزد شما به میزان پروژه‌هایی که می‌توانید دریافت کنید بستگی دارد. به طور کلی موقعیت‌های شغلی و درآمد این شغل بسیار وابسته به خود شماست.

درآمد طراحان وب سایت در دوران کرونا
میزان درآمد طراحی سایت
میزان درآمد طراحی سایت در دوران کرونا
میزان درآمد طراحی سایت در دوران کرونا

کسب درامد در زمان کرونا، برای برنامه نویسان، طراحان سایت، کسب و کارهای اینترنتی نه تنها
راحت تر است بلکه ممکن است بیشتر هم بشود. بسیاری از کسب و کارها نیاز به متخصصین برای
مجازی کردن و دیجیتالی کردن و یا افزودن کانال فروش اینترنتی به کانال های دیگر فروش خود
دارند. از طرفی دیگر این متخصصان می توانند از منزل و یا حتی از شهری دیگر کار خود را
انجام دهند و در بحران جهانی کرونا با کمک به حفظ سلامت خود و اطرافیان خود
کسب درامد  هم داشته باشند.

بحران ناشی از کرونا و کسب و کار نشان داد که تمامی مشاغلی که به صورت فیزیکی در بازار
مشغول به کسب درآمد هستند حتما بایستی به صورت اینترنتی هم فضای کسب و کار خود را
ارتقاء دهند تا هم در شرایط عادی از سود بیشتری به وسیله خرید کاربران اینترنتی بهره مند
گردند و همچنین در شرایطی بحرانی همچون شرایط کنونی بدون دغدغه بتوانند فعالیت
خود را ادامه دهند.

درآمد طراحی وب سایت بستگی به فاکتورهای مختلف دارد

ابتدا باید در نظر داشته باشیم به طور تخصصی، طراحی وب سایت تنها به ایجاد بخش‌های ظاهری اختصاص دارد. وقتی قرار است قابلیتی کاربردی را به شعبه آنلاین خود اضافه کنیم، نام آن توسعه وب سایت است. درآمد طراحی وب سایت معمولا از توسعه وب سایت کمتر است. افرادی که به طراحی می‌پردازند معمولا تنها با زبان ایجاد صفحات وب یعنی HTML و همچنین CSS و مخصوصا زبان برنامه نویسی JavaScript سر و کار دارند، اما توسعه‌دهندگان دنیای دیگری داشته و با زبان‌های برنامه نویسی تحت وب همچون PHP و Java کار می‌کنند.

البته سئو سایت نیز از جمله مشاغلی است که در مقایسه با طراحی و توسعه قدمت کمتری دارد و از زمان افزایش تعداد وب سایت‌ها و اهمیت پیدا کردن داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو محبوب شده است، به همین دلیل درآمد خوبی دارد. درآمد طراحی وب سایت بیش از همه به توانایی‌های فرد و خلاقیت و سرعت کارش بستگی دارد. از آنجایی که طراحی سایت جزو مشاغل پروژه‌ای است، پس با اتمام سریع کار و تحویل آن  می‌توان سریع به سراغ پروژه دیگری رفت.این دسته از شغل‌ها که حقوقشان کارمندی نبوده و دستمزد به صورت پروژه‌ای پرداخت می‌شود، تماما به فرد بستگی دارند.

درآمد طراحان وب سایت در دوران کرونا

درآمد طراحی وب سایت برای یک فرد تازه‌کار می‌تواند در حد حقوق یک کارمند با پایه حقوق وزارت کار و یا حتی بسیار کمتر باشد. اما افرادی هستند که درآمد طراحی وب سایت آن‌ها از چند میلیون تومان نیز گذر می‌کند.این دسته از طراحان به اندازه‌ای به تسلط رسیده‌اند که چند پروژه را با هم قبول کرده و به صورت موازی پیش می‌برند.

آن‌ها در زمان برخورد به مشکلی خاص، به خاطر تجربه کاری که در اختیار دارند، راه حل را به خوبی می‌دانند، اما یک فرد تازه‌کار باید گروه‌های تلگرامی و وب سایت‌های راهنمای برنامه نویسی را برای
یافتن چاره مشکل خود زیر و رو کند که زمان زیادی از وی می‌گیرد. همین موضوع سبب کاهش درآمد طراحی وب سایت وی می‌شود. اما به طور کلی درآمد توسعه وب سایت و درآمد طراحی وب سایت
با یکدیگر مساوی نبوده و آن‌هایی که به دنبال کسب پول بیشتر هستند، به سراغ بک اند می‌روند.

مقالات مرتبط: ویروس کرونا چگونه استراتژی بیزینس های انلاین را تغییر داد؟

 

نمونه کارها

 

[wdi_feed id=”1″]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *