تولید محتوا و انیمیشن

تولید محتوا و انیمیشن
مقدمه

برای حضور موفقیت آمیز در کسب و کار آنلاین باید در بخش های متفاوت مثل بلاگ،
شبکه های اجتماعی و… فعالیت مفید داشته باشید. یکی دیگر از این بخش ها، تهیه و
انتشار محتوای ویدیویی می باشد اولین چیزی که با شنیدن نام محتوا به ذهن خطور
می‌ کند به احتمال زیاد تولید محتوا است. و اولین عبارتی که پس از شنیدن تولید محتوا
در ذهن ما نقش می ‌بندد تولید محتوا از نوع متن ونوشته است. در این مقاله قصد داریم
به تولید محتوا و انیمیشن (ویدئویی) بپردازیم.

تولید محتوا و انیمیشن

 

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال شامل کلیه تلاشهای بازاریابی است که از یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت استفاده می کند. مشاغل برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده نگر، از کانالهای دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایتهای دیگر بهره می گیرند. یک بازاریاب ورودی فصلی ممکن است بگوید بازاریابی ورودی و بازاریابی دیجیتال تقریباً یکسان هستند، اما تفاوت های جزئی وجود دارد. در حالی که بازاریابی سنتی ممکن است در تبلیغات چاپی، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود داشته باشد، بازاریابی دیجیتال می تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین رخ دهد. این بدان معنی است که تعدادی از فرصت های بی پایان برای مارک ها از جمله ایمیل، فیلم، رسانه های اجتماعی یا فرصت های بازاریابی مبتنی بر وب سایت وجود دارد.

در این مرحله، بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار و آگاهی از برند شما بسیار مهم است. به نظر می رسد که هر مارک دیگری یک وب سایت دارد. اگر این کار را نکنند، حداقل یک رسانه اجتماعی یا استراتژی تبلیغ دیجیتال دارند. محتوای دیجیتال و بازاریابی به حدی متداول است که مصرف کنندگان اکنون انتظار دارند و به عنوان راهی برای یادگیری مارکها به آن اعتماد می کنند. داستان کوتاه،
برای اینکه به عنوان یک صاحب مشاغل رقابتی شوید، باید برخی از جنبه های بازاریابی دیجیتال را در آغوش بگیرید.

تولید محتوا و انیمیشن

تولید محتوا و انیمیشن

از آنجا که بازاریابی دیجیتال گزینه ها و استراتژی های زیادی در ارتباط با آن دارد، می توانید با بودجه مختلفی از انواع تاکتیک های بازاریابی استفاده کنید. با استفاده از بازاریابی دیجیتالی، می توانید از ابزارهایی مانند داشبورد آنالیز نیز استفاده کنید تا موفقیت کمپین های خود را بیش از آنچه که ممکن است با یک محتوای تبلیغاتی سنتی مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی  داشته باشید ، نظارت کنید.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

احتمالاً شما می دانید که برای ایجاد یک تجارت آنلاین به یک وب سایت احتیاج دارید، اما داشتن فقط یک وب سایت به شما یک مزیت رقابتی لازم برای رشد تجارت آنلاین شما نمی دهد. وب سایت شما برای جذب مشتری به یک استراتژی بازاریابی موثر نیاز دارد. اگر کسی نتواند وب سایت شما را پیدا کند، آنها چگونه می توانند از شما خریداری کنند؟ تنها راه جذب مشتری به سایت شما استفاده از تکنیک های مناسب بازاریابی مانند SEO ،PPC، بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه های اجتماعی و موارد دیگر است.

تولید محتوا و انیمیشن

بازاریابی آنلاین مقرون به صرفه است زیرا به ایجاد کمپین های متناسب برای دستیابی به مخاطبان دقیق با همان علاقه کمک می کند. یک کمپین می تواند اهداف تعریف شده را ردیابی کند و به داده های تحلیلی کمک می کند که برای مقیاس گذاری و بهینه سازی کارزار به روشی بهتر می توانند حیاتی باشند. ابزارها و تکنیک های بازاریابی دیجیتال به صاحبان مشاغل کمک می کند که بینش معناداری داشته باشند تا از رقابت و فرصت های خود برای رشد کسب و کار اطلاع داشته باشند.

تولید محتوای تصویری و ویدئویی

تولید و نشر محتوای ویدیویی که آن را با نام بازاریابی ویدیویی نیز می شناسند با دیگر روش های بازاریابی آنلاین کمی متفاوت بوده و اندکی پیچیده و دشوار به نظر می رسد. به عقیده بزرگترین و موفق ترین کسب و کارهای آنلاین، ویدیو و تبلیغات تصویری تأثیری شگفت انگیز در کسب موفقیت هر تجارتی دارند. در یوتیوب روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در حال تماشای ویدیو می باشند. همچنین طبق نظرسنجی های انجام شده از سوی کاربران، نزدیک به ۹۰% آن ها ویدیوهای مربوط به محصولات را بهترین راه برای تصمیم گیری در خریدهایشان می دانند.

تولید محتوا و انیمیشن
تولید محتوا و انیمیشن

 

نکات مهم برای شروع تولید محتوای ویدئویی

 

  • کارتان را با مشتریان خود شروع کنید

اگر ایده ای برای شروع تولید محتوای ویدئویی ندارید، بهترین کار نگاه کردن به تجارت از دید کاربران است. در عین حال، اطلاعات خود را نیز به کار ببرید. با توجه به این گفته ها، می توانید از چیزی که کاربران و مشتری های شما برای بهبود زندگی و پیشرفت نیاز دارند به عنوان سوژه استفاده کنید. با این کار نه تنها یک شروع خوب را رقم می زنید، بلکه برای مخاطبین خود احترام و ارزش قائل شده اید
و با انتقال اطلاعات مفید به آن ها، با ارزش بودن کارتان را ثابت می کنید.

  • اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید، از مخاطبین خود بپرسید

انتخاب نوع محتوای ویدئویی و موضوع آن مسئله ای حائز اهمیت و قابل تأمل می باشد. اگر سوژه و موضوع مورد نظر را به درستی پیدا نکردید، به سراغ مخاطبین خود رفته و سلایق و خواسته های آن ها را بررسی کنید. حتی می توانید این کار را به صورت یک نظرسنجی عمومی در شبکه های اجتماعی انجام دهید. با این کار می توانید بدون انجام کار خاص دیگری، مستقیماً از مخاطبین و مشتری ها بپرسید که بیشتر چه مبحثی را نیاز دارند. سپس خواهید دید که ده ها و صدها ایده جالب برای شروع وجود دارند.

 تولید محتوای ویدئویی
  • ویدیوهای خود را کوتاه و جذاب نگه دارید

ویدئوهای طولانی بعضاً خسته کننده می شوند. همچنین طولانی بودن ویدیوها در اغلب موارد با محتوای اسپم یکسان شناخته می شوند. سعی کنید ویدئوهای خود را کوتاه، مختصر و مفید نشر کنید تا در کمترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات ممکن را ارائه کرده باشید. برای ویدیوهای زنده ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کافیست. افراد موفق در این زمینه نیز به این موضوع اشاره کرده اند. به گفته این افراد، از زمان در دسترس فقط برای انتقال اطلاعاتی که لازم به گفتن است استفاده کنید و از صحبت راجع به مسائل فرعی و بی اهمیت خودداری کنید.

تولید محتوا و انیمیشن

  • در مورد پلتفرم های ویدیویی نگران نباشید

اگرچه ده ها پلتفرم ویدئویی و روش های گوناگون برای برقراری ارتباط ویدئویی با مخاطبین وجود دارد و انتخاب گزینه های صحیح از میان آن ها حائز اهمیت است، اما خودتان را درگیر این ماجرا نکنید. شما می توانید پلتفرم اختصاصی خود را در وب سایت یا وبلاگ خود ایجاد کنید. در این مسیر، استفاده از شبکه های اجتماعی به شدت توصیه می شود. اما سعی کنید سایت خود را مرجع اصلی قرار دهید و از دیگر ابزارها و شبکه ها به منظور ایجاد کانال به مرجع اصلی بهره مند شوید.

  • برای جذب مخاطبین خاص و هدفمند فعالیت کنید

به جای اینکه به دنبال انتشار هر چه بیشتر ویدئو در شبکه ها و رسانه ها و انجمن های غیر تخصصی باشید تا فقط تعداد بازدید و نمایش های ویدئوهایتان را افزایش دهید، وقت خود را صرف پیدا کردن مخاطبین خاص کنید. تمرکز خود را روی ایجاد یک شبکه بگذارید که در آن کاربران هوشمند حضور دارند و محصولات و ویدئوهای شما را هوشمندانه و هدفمند بازنشر می کنند. این کاربران و مخاطبین اغلب جزو کاربرانی هستند که پتانسیل تبدیل شدن به مشتری های ثابت را دارند. بنابراین مطمئن شوید که زمان خود را برای جذب این افراد صرف می کنید.

تولید محتوا و انیمیشن
شبکه های اجتماعی

امروزه در سرتاسر جهان مردم از شبکه اجتماعی های مختلفی برای برقراری ارتباط با یک دیگر
و همچنین کسب و کار خود استفاده می کنند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارا
هستند. شبکه های اجتماعی به یک عضو جدا ناشدنی از هر یک از ما بدل شده است و تقریبا
غیر ممکن است کسی را در اطراف خود بشناسید که در هیچ یک از شبکه های اجتماعی عضو
نباشد. شبکه های اجتماعی مختلفی در حال حاضر برای استفاده است که هرکدام امکانات و
مزایای مختلفی را ارائه می دهند. اما شبکه اجتماعی امروز که طرفداران بسیار زیادی دارد
اینستاگرام می باشد.

این اپلیکیشن به کاربران اجازه میدهد که عکس و فیلم های خود را به این سرویس آپلود کنند. کاربران می توانند این فایل ها را با فیلترهای گوناگون اصلاح کرده و با تگ ها و اطلاعات مکانی آنها را دسته بندی نمایند. این عکس ها میتوانند به صورت عمومی و یا به صورت خصوصی برای برخی از کاربران به نمایش درآید. کاربران میتوانند با استفاده از هشتگ و موقعیت مکانی محتوای دیگر کاربران را جستجو کرده و عکس های دیگران را لایک کنند و با فالو کردن دیگران آنها را به تایم لاین خود اضافه کنند.

تولید محتوا و انیمیشن

این روزها دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای اینترنتی بازار داغ اینستاگرام می باشد پیج های زیادی در این زمینه وجود دارد به عنوان مثال پیج محتوا سازی از پیج های پرطرفدار اینستاگرام می باشد که با ۶ سال تجربه با تیم حرفه ای خود در زمینه تولید محتوای دیجیتال اعم از تولید محتوای متنی، عکس، انیمیشن، تیزر، پادکست، موشن گرافی فعالیت دارد.

نتیجه گیری

اگرچه تولید محتوای ویدیویی نیازمند یک سری هزینه های مستقیم
و ضروری است و روند یاگیری با شیب تندی هم دارد،ولی به این
زودی ها این روند نوظهور رو به زوال نمی رود پس، کسب و کار
هایی که موفقیت اند،حتما باید تولید محتوای ویدیویی را در دستور
کار قرار دهند.

مقالات مرتبط: نکات مهم در تولید محتوا جذاب و کاربردی

 

نمونه کارها

 

[instagram-feed]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *