امنیت داده ها با فناوری IBM

امنیت داده ها با فناوری IBM
امنیت داده ها با فناوری IBM
امنیت داده ها با فناوری جدید IBM

شرکت IBM تکنولوژی جدیدی را اختراع کرده است که به توسعه دهندگان این
امکان را می دهد که رمزنگاری های تمام هم ریخت را برای حفاظت از داده های
حساس انجام دهند. این رمزنگاری از داده ها در حملات سایبری حتی در زمان
دسترسی به اطلاعات محافظت خواهد کرد. اختراع فناوری رمزنگاری تمام
همومورفیک یا هم ریخت FHE حدود ۱۱ سال پیش توسط IBM انجام شده
بود. این فناوری به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بدون نیاز به رمزگشایی
داده ها را محاسبه و پردازش کنند. (امنیت داده ها با فناوری جدید IBM)

رمزنگاری تمام هم‌ریخت

مزیت اصلی رمزنگاری تمام هم‌ریخت برای صنایع و سازمان‌هایی است که با داده‌های محرمانه و بسیار ارزشمند نظیر پرونده‌های مالی یا سلامتی سر و کار دارند. این فناوری امکان به اشتراک گذاری داده‌ها، استفاده از آنها و ذخیره سازی با امنیت به مراتب بالاتر را میسر می‌سازد. عدم نیاز به رمزگشایی های مکرر امکان افشای اطلاعات را کاهش می دهد. اما این تکنیک با مشکلاتی نیز مواجه است.
به عنوان مثال پیاده سازی آن در برنامه ها بسیار پیچیده بود و بسیاری از استفاده کنندگان را دچار سردرگمی می کرد. اکنون IBM ابزار دیگری را توسعه داده که بوسیله آن استفاده از FHE تسهیل
خواهد شد.

این روش جدید که اکنون برای سیستم عامل های IOS و MacOS قابل استفاده است، تعداد بی شماری از محاسبات را روی دیتاهای رمزگذاری شده انجام می دهد. بدون اینکه بطور مستقیم کلیدهای مخفی مربوط به آن را آشکار کند.IBM قرار است این روش را برای سیستم های عامل اندروید و لینوکس نیز گسترش دهد. این روش می تواند برای سازمان هایی با داده های حساس مانن پروندهه ای مالی و یا سلامت بسیار مفید باشد.در این روش داده ها با امنیت بسیار بالا اشتراک گذاری و ذخیره می شود. این ابزار جدید اکنون در گیت هاب قرار داده شده و رمزنگاری آن بر اساس غنی ترین کتابخانه رمزنگاری یعنی HELib انجام گرفته است.

اخبار مرتبط: توسعه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی توسط کرونا​

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.