آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance

آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
مقدمه

انتخاب قالب سایت در عین جذاب بودن برای بسیاری از کاربران گیج ‌کننده می باشد.
علت این اتفاق هم نداستن نکات اصلی و فاکتورهای انتخاب قالب است. در این آموزش
قصد داریم با وارد شدن به یکی از خلاق ترین وب سایت ها در زمینه قالب وب سایت
به شما یاد بدهیم که چطور قالب ها یا تمپلیت های مخلتف و جذابی برای وب سایت
خود استفاده کنید. (آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance)

آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance – مدرس سید حسام زنوزی

 

وب سایت Behance

این سایت یکی‌ از خلاق ترین سایت ‌ها برای طراحان حرفه ایی است که می خواهند کارهای خود را به نمایش بگذارند Behance شبکه ایی است همانند شبکه اجتماعی فیسبوک اما با ویژگی و امکانات خاص برای هنرمندان جهت نمایش آثار مختلف هنری و ایجاد فرصت های شغلی که در سال ۲۰۰۶ پایه گذاری شد و در نهایت تبدیل به پلتفرمی گردید که انجمن طراحان گرافیک آمریکا و دانشگاه اسکول او ویژوال آرت و … از آن بهرمند میشوند. این سایت اسپانسر های قدری چون شرکت (Adobe) را در چنگ خود دارد، هنرمندان می توانند در این وب سایت رایگان ثبت نام کنند، کارهای خود را در آن به نمایش گذارند و از پروژه های دیگران دیدن کنند. سایت Behance جای بسیار مناسبی برای ایده گرفتن است و زمینه های فعالیت آن بسیار زیاد می باشد. از طراحی صنعتی گرفته تا طراحی پوستر، کاتالوگ، معماری، آرشیتکت، موبایل اپلیکیشن و…

پیداکردن تمپلیت (قالب) وب سایت

برای پیدا کردن قالب وب سایت ابتدا باید به بخش جستجو (Search) وب سایت بیهنس مراجعه کنید لطفا همانند تصویر زیر عمل کنید. همانطور که میبینید بخش جستجو در قسمت راست صفحه سایت قرار دارد برروی آن کلیک کنید. در تصویر دوم میبینید که قسمت جستجو (Search Behance) نمایش داده شد.

آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
بخش جستجو (Search) قسمت اول
آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
بخش جستجو (Search) قسمت دوم

در بخش سمت چپ سایت گزینه ای وجود دارد به نام (Creative Fields) که به معنی زمینه های خلاقیت می باشد. در تصویر زیر مشاهده کنید زمانی که برروی این گزینه کلیک می کنید، نواری برای شما باز می شود که گزینه های مختلف طراحی از جمله Architecture، Art Direction، Branding و… را نشان میدهد. در آموزش های بعد راجع به هر کدام توضیح داده خواهد شد.  در تصویر دوم دقت کنید آخر نوار (Creative Fields) گزینه ای وجود دارد به نام طراحی سایت (Web Design) برروی آن کلیک کنید. و منتظر بمانید تا صفحه تمپلیت ها بارگزاری شود.

آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
بخش Creative Fields قسمت اول
آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
گزینه Web Design قسمت دوم
ابزارها (Tools)

ابزارها به شما کمک می کنند که سرچ بهتری داشته باشید با کلیک برروی این گزینه نواری نمایش داده می شود که گزینه های مختلفی را شامل می شود برخی از این گزینه ها شامل Adobe Photoshop، Adobe illustrator، Adobe After Effects و… می باشد. به عنوان مثال میتوانید گزینه Adobe Photoshop را انتخاب کنید بعد میبینید که خود سایت تمپلیت هایی برای شما می آورد که با برنامه فتوشاپ طراحی شده است. تصاویر زیر را ملاحظه کنید.

آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
بخش ابزارها (Tools) قسمت اول
آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
بخش ابزارها (Tools) قسمت دوم
رنگ ها (Color)

در این بخش رنگ ها به شما کمک می کنند که تصمیم بگیرید تمپلیتی که میخواهید به چه رنگ باشد. که همانطور در تصویر دوم مشاهده می کنید رنگ های متنوع بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید.

آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
بخش رنگ ها (Color) قسمت اول
آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Behance
بخش رنگ ها (Color) قسمت دوم
نتیجه گیری

Behance یک جامعه مجازی برای طراحان و گرافیست هاست که در این سایت هیچ محدودیتی برای تعداد پروژه‌ها وجود ندارد و کاملا رایگان است. پشتیبانان این سایت کمک کننده، آگاه به روند کار و محصولات می باشند و عیب یابی و جواب دهی سریع و بدون دردسر انجام می شود. آرزو میکنم که در آینده طرح های شما در این سایت نمایش داده شود امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

مقالات مرتبط: آموزش انتخاب تمپلیت از سایت Dribbble

 

نمونه کارها

 

[instagram-feed]

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.