افروز با شما تا همیشه...

برترین وب سایت های اطلاع رسانی کرونا

برترین وب سایت های اطلاع رسانی کرونا
مقدمه

بنابر گزارشات به دست آمده سایت کرونا با هدف بررسی وضع موجود و پیش بینی روند
این بیماری در کشور و تمرکز بر مدل های اپیدمیولوژیک بیماری و مستندات و یافته های
داخلی در خصوص الگوی بیماری زائی و ابتلاء به بیماری واگیر ناشی از این ویروس
راه اندازی شده است. این سایت با عنوان «کمیته اپیدمیولوژی کووید 19» به نشانی
http://corona.behdasht.gov.ir  راه اندازی شده است که در آن دستورالعمل ها
و راهنماهای بالینی، محتوای آموزشی، تحقیقات روز، گزاره برگ ها، آموزش عمومی با
منابع داخلی و خارجی قابل دسترسی است. (برترین وب سایت های اطلاع رسانی کرونا)

برترین وب سایت های اطلاع رسانی کرونا

 

یونیسف

یونیسف در190 کشور و منطقه از جهان برای رشد، بقا و کامیابی کودکان حضور دارد. بیش از 70 سال است که یونیسف برای بهبود زندگی کودکان و خانواده‌های‌شان تلاش می‌کند. یونیسف از اوایل دهه پنجاه میلادی از برنامه‌های دولت ایران برای کودکان، حمایت کرده است. از اولین سال‌های تأسیس، یونیسف از برنامه واکسیناسیون کودکان علیه بیماری سل حمایت کرد و همچنین در تجهیز اولین کارخانه شیر پاستوریزه کشور مشارکت داشت. بعدها، تمرکز یونیسف بر حمایت از برنامه‌های سلامت کودکان بیشتر شد، برنامه‌هایی مانند ترویج تغذیه با شیر مادر، واکسیناسیون و مبارزه با بیماری‌های اسهالی. این همکاری‌ها بین دولت جمهوری اسلامی ایران و یونیسف به حوزه‌های دیگر از جمله تقویت نظام مراقبت بهداشتی کشور، برنامههای سلامت مادران، تغذیه، مبارزه با کمبود ریزمغذی‌ها مانند کمبود ید و همچنین عفونت‌های حاد تنفسی گسترش یافت. بعدها برنامه‌هایی برای حمایت از آموزش و حمایت از کودکان به حوزه همکاری‌های مشترک اضافه شد.

وب سایت های اطلاع رسانی کرونا

سایت کنفرانس یاب در اواخر سال 93 به منظور اطلاع رسانی معتبرترین همایش ها، کنفرانس ها، سمینار ها و کنگره های علمی ملی و بین المللی ایران راه اندازی گردیده است. کنفرانس یاب سعی بر جمع آوری و اطلاع رسانی دقیق و به روز کنفرانس ها و همایش هایی دارد که از لحاظ علمی در سطح مناسبی باشند. ولی با توجه به کثرت همایش ها، کنفرانس ها، سمینار ها و کنگره های علمی درج همایش در سایت به منزله تایید از سوی کنفرانس یاب نمی باشد.

با توجه به اینکه “تاریخ های مهم”، مهم ترین اطلاعات هر همایشی است و از سوی دیگر معمولا تاریخ های مهم از جمله “مهلت ارسال چکیده مقالات” و یا “مهلت ارسال اصل مقالات” به طور مکرر تمدید می گردد، لذا کنفرانس یاب بصورت منظم و متناوب، تاریخ های مهم و سایر اطلاعات را بروزرسانی می نماید تا محققین و دانشجویان گرامی اطلاعات دقیق و بروز را در اختیار داشته باشند.

برترین وب سایت های اطلاع رسانی کرونا
وب سایت های اطلاع رسانی کرونا

 

مقالات مرتبط: درآمد طراحان وب سایت در دوران کرونا

به گزارش پایگاه خبری کنفرانس یاب و به نقل از سایت رسمی کنفرانس، “نخستین همایش بین المللی اخلاق، الهیات و بلایای فراگیر ( با محوریت بیماری کرونا )، تیر 99” در تاریخ 30 تیر 1399 توسط دانشگاه شهید بهشتی – دانشکده الهیات و ادیان به صورت مجازی و برخط برگزار می گردد.

  • Vrc (مرکز تحقیقات ویروسی)

به دلیل اهمیت عفونت های ویروسی (تهدید امنیتی بالقوه ناشی از آن و بار بیماری)، طبیعت بازپدیدی و توپدیدی ویروس ها (ویروس زیکا، آنفلوانزا، کرونا، مرس و…) نیاز به نگاه تخصصی به علم ویروس شناسی و تولید فناوری علمی در زمینه تشخیص سریع و پیشگیری از بیماری های ویروسی، تصمیم به راه اندازی مرکز تحقیقات ویروس شناسی شد. از طرفی با توجه به نیاز مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماری های ریوی که از معدود مراکز پیوند اعضا در کشور است، تآسیس این مرکز تحقیقات از ضرورت ویژه ای برخوردار بود.

با توجه به ضرورت امر، مرکز تحقیقات ویروس شناسی با هدف گسترش آموزش و پژوهش وتحقیقات کاربردی به منظور ارتقاء سطح علمی و کنترل بالینی بیماریهای ویروسی دستگاه تنفسی در سطح کشور، دستیابی به آخرین یافته ها و نوآوریها و هماهنگی و همکاری منطقه ای و بین المللی در زمینه های مزبورهمچنین ارائه روشهای تکنولوژی پیشرفته در بکارگیری و استفاده از آن در امر تحقیقات کاربردی در بهار 1388 در شورای گسترش به ثبت رسید.

وب سایت های اطلاع رسانی کرونا

درحال حاضر با کسب امتیازات مناسب و رو به رشد و رتبه های ارزشمند در ارزشیابی های سالیانه و انتشار مقالات در ژورنالهای معتبر، انجام پروژه های تحقیقاتی در راستای اولویتهای مرکز و کشور و مرجعیت آزمایشگاه پاپیلوما از طرف وزارت بهداشت در پی کسب موافقط قطعی باشیم.

بهترین عامل پیش‌بینی کننده وجود کووید 19 در بیماران مشکوک به بیماری شامل سن، دمای بدن و علائم و نشانه‌ها بود و بهترین پیش‌بینی کننده شدت بیماری در مبتلایان شامل سن، جنس، سی‌تی‌اسکن، پروتئین واکنشی C، دهیدروژناز لاکتیک و تعداد لنفوسیت‌ها است. تمام مطالعات به دلیل گروه‌های کنترل نامناسب و از دست رفتن موارد در معرض تورش بودند. همه مدل‌ها عملکرد پیش‌بینی خوب و عالی را گزارش می‌کنند، اما به دلیل ترکیبی از گزارش ضعیف و روش انجام ضعیف برای انتخاب شرکت‌کنندگان، توضیحات پیش‌بینی کننده و روش‌های آماری مورداستفاده، همه دارای خطر بالای تورش بودند. همان‌طور که انتظار می‌رود، مدل‌های پیش‌بینی کننده covid19 این مطالعات به دلیل کم بودن داده‌های بالینی بیماران ناقص و محدود به داده‌های چین، ایتالیا و ثبت‌های بین‌المللی است. اندازه‌های نمونه کم بودند که این موضوع یک مشکل اساسی و به‌خوبی شناخته‌شده در هنگام ساخت مدل‌های پیش‌بینی است؛ بنابراین، شاخص‌های C تخمین زده‌شده، اغلب نزدیک به ۱ و نشان‌دهنده تبعیض تقریباً کامل و احتمالاً خوش‌بینانه بودن هستند.
این سایت با اهداف زیر راه اندازی شده است:
  • بررسی مستندات و یافته ­های داخلی در خصوص الگوی بیماری زائی و ابتلاء به بیماری واگیر ناشی از ویروس کرونا
  • بررسی وضع موجود و پیش­ بینی روند بیماری واگیر ناشی از ویروس کرونا در کشور
  • بررسی مدل­های اپیدمیولوژیک بیماری واگیر ناشی از ویروس کرونا در کشور
  • بررسی مستندات در خصوص بیماری واگیر ناشی از ویروس کرونا
مقالات مرتبط: معرفی اپلیکیشن های آموزشی آنلاین در دوران کرونا

 

نمونه کارها

 

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

بازدیدها: 5

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *